Inspiraci na fenyklová semínka v cukru jsem načerpala z restaurací v Indii, kde Vám i s účtem přinesou tácek s malinkatými kuličkami nejčastěji křiklavě zelené barvy. První, co Vás napadne, je “Co to je?” a hned na to “Proč to má tak jedovatou barvu?”. Jako dobrodruhovi Vám to ale určitě nedá a jedovatě vypadající kuličky strčíte do pusy.

Popravdě řečeno, moje první zkušenost s fenyklovými semínky byla naprosto odporná – chutnala jako mýdlo. Ale protože dávám ráda všem a všemu druhou (i třetí, čtvrtou, pátou…) šanci, vyzkoušela jsem je o několik měsíců později znovu a nemohla jsem uvěřit svým chuťovým buňkám! Proto jsem se rozhodla, že si je doma začnu (technikou pokus-omyl) připravovat sama.

Recept, o který se s Vámi tady podílím, není nijak sofistikovaný a jeho příprava rozhodně není žádná věda. Během chvilky si však můžete vykouzlit dobrotu, kterou můžete po jídle chroupat jen tak, anebo jí posypat kaše, saláty či jogurt! Dodáte tak svým oblíbeným jídlům nový rozměr chuti, který určitě oceníte.

fenyklová semínka

Proč zrovna fenyklová semínka?

A proč to jsou právě fenyklová semínka, která se konzumují po jídle? Mnozní z Vás (a především maminky) dobře ví, že fenykl je výborný na nafouknuté břicho a poruchy trávení. Jestliže si v indické restauraci dáte mastné karí s dálem (luštěniny), zajíte to pár plackami, rýží a celé to nakonec zapijete mangovým lassi (sladký jogurtový nápoj), tak si můžete být jistí, že budete fenykl vítat s otevřenou náručí. Buď to, anebo tabletku na trávení, která Vám ale zdaleka tak nezachutná jako tato výtečná fenyklová semínka v cukru. Abych nezapomněla, osvěží Vám i dech!

 Jednoduchost receptu si zamilujete!

Co mám na tomto receptu – kromě výborné chuti – však nejraději je to, jak neskutečně jednoduché a rychlé je si ho doma připravit. Ba co víc, fenyklová semínka v cukru vřele doporučuji přidávat do Vaše ranní kaše, jogurtu,  anebo posypat na oblíbené saláty. Vaše jídla tak dostanou nový rozměr chuti i zdraví.

Osobě jsem to nezkoušela, ale… Napadlo mě, že by se určitě mohl dělat i anýz v cukru, anebo připravit kombinaci fenyklu a anýzu. V Himálajích není anýz k dostání, takže pokud recept s anýzem někdo z Vás, drahých čtenářů, vyzkouší, dejte mi vědět, jak Vám zachutnal!

Dost povídání a dejme se do vaření. 😉

fenyklová semínka

tisk receptuLíbí se Vám tento recept? Nezapomeňte se podělit o svůj názor s ostatními!